YDA Center A-Blok Kat-10 No:415, Çankaya / ANKARA

VENÜS TEPESİ

Venüs tepesi dış genital alanda, pubik kemik üzerinde yer alan, yağ dokusundan oluşan, üzeri tüylü deriyle kaplı kısımdır.

Anatomik olarak büyüklüğü, dolgunluğu kişiden kişiye varyasyon gösterebilir. Genel olarak gençlik dönemlerinde ve kilolu kadınlarda daha dolgundur. İleri yaşlarda ve zayıf kadınlarda cilt altı yağ dokusu azaldığı için venüs tepesinin volümü daha azdır. Kadınlarda, özellikle kilo alıp verme durumlarında, gebelikler sonrasında cilt sarkmaları ve doku volümünde azalma meydana gelir. Venüs tepesi bölgesinde sarkmalar ve sönme oluşabilir.

PUBİS ESTETİĞİ (MONSPLASTİ) NEDİR?

Pubik alanda volüm fazlalığı görsel olarak kadını rahatsız edebilir. Spor yapanlarda,yüzücülerde dar giymede dışardan kabarık durduğu için rahatsızlık duyabilir. Bu şikayetle başvuran kadınlarda hacim azaltmak amaçlı fazla yağ dokusu çıkarılır. Daha ince bir görüntü oluşturulur. Bu küçültme işlemine Pubis Estetiği (Monsplasti) denir.

Teknik olarak Pubis Estetiği liposuction,lipoliz yöntemi ve cerrahi olarak yapılabilir.

Liposuction yöntemi: Venüs tepesindeki fazla yağ dokusunun liposuction yöntemiyle uzaklaştırılması şeklinde yapılır. Çıkarılan yağ dokusu işlenerek gerekli görülüyorsa dış dudakları şekillendirmek için dolgu olarak kullanılabilir.

Lipoliz: Lipoliz işlemi herhangi bi bölgeye yapılan enjeksiyonlarla yağın eritilmesi mantığına dayanır. Pubik bölgeye uygulanan enjeksiyonlarla venüs tepesinde küçültme sağlanır.

Cerrahi işlem: Ameliyatla fazla dokunun çıkarılması şeklinde uygulanır. Sarkma olan hastalarda tercih edilerek fazla cilt ve yağ dokusu uzaklaştırılır.

SORUNUZ MU VAR?

Aşağıdaki cevaplar sizin için yeterli değilse sorularınızı Whatsapp üzerinden bize iletin. En kısa zamanda cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve/veya randevu almak için hemen bizi arayın.

PUBİS BÖLGESİ (VENÜS TEPESİ ) NEDEN BÜYÜR?
Yapısal olarak bazı kadınların pubis kemiği daha öne doğrudur. Bu bölgede yüksek miktarda yağ birikimi olabilir. Yine yapısal olarak kadın aslında ideal kilosundadır ama bölgesel olarak venüs tepesinde daha fazla yağ birikimi olabilir. Kilo arttıkça bu bölgede biriken yağ miktarı artabilir. Venüs tepesi görüntüsündeki tümsek yapı kadın için rahatsızlık verecek düzeyde olabilir.
PUBİS ESTETİĞİ (MONSPLASTİ) BAŞKA ESTETİK OPERASYONLARLA KOMBİNE EDİLEBİLİR Mİ?

Venüs tepesi küçültme işlemi eş zamanlı diğer estetik cerrahi prosedürlerle birlikte yapılabilir. Kombine estetik cerrahilerde vajinoplasti, labioplasti, labium major dolguları sıklıkla monsplasti ile birlikte uyguladığımız cerrahi prosedürlerdir.

VENUS HILL ESTETİĞİ (MONS PUBİS KÜÇÜLTME AMELİYATI) NEDİR?

Mons pubis bölgesindeki aşırı büyüme olması durumunda fazla dokunun ameliyatla çıkarılması prensibine dayanır. Bu ameliyata bikini bölgesi estetiği de denilmektedir.

Venus hill estetiği uygun klinik ortamda da yapılabilir.

MONS PUBİS ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Bölgesel ya da genel anestezi ile hastaya anestezi uygulaması yapılır. Yağ aspirasyonu için özel hazırlanmış aletlerle Mons pubis bölgesindeki fazla yağ dokusu aspire edilir. İstenen incelmeyi sağlayana kadar bölgeye liposuction uygulanır. Çıkarılan yağ dokusu işlemden geçirilip eğer hastanın talebi varsa labium major denen dış dudaklara volüm kazandırmak için kullanılabilir.

Mons pubis estetiği yaklaşık 45-60 dk süren bir prosedürdür.

MONSPLASTİ AMELİYATININ RİSKLERİ VAR MIDIR?

Uygun sterilizasyon, uygun malzeme ve anesteziyi takiben hazırlanan olgularda cerrah tecrübesiyle riskler minimale iner. İşlem sonrası bölgesel kızarıklık, şişlik, morarma nadir de olsa görülebilir ve normal kabul edilir. Gereğinden fazla yağ çıkarılması sarkmaya cilte büzüşmeye neden olabilir. Operasyon sonrası işlem esnasında açılan giriş alanlarının bakımı önemlidir. Yara bakımı iyi yapılmazsa enfeksiyon riski az da olsa vardır.

MONSPLASTİ SONRASI İYİLEŞME DÖNEMİ NASILDIR?
İşlem kombine cerrahilerle yapılırsa bir gecelik yatış gerekebilir. Onun dışında sadece monsplasti yapılan hastalarda günübirlik yatış yeterlidir. Ameliyat sonrası hastanın rutin takipleri yapılır ve bakımları sağlandıktan sonra hasta aynı gün taburcu olabilir.
MONSPLASTİ (VENÜS TEPESİ ESTETİĞİ ) SONRASI CİNSELLİKLE İLGİLİ KISITLAMA VAR MIDIR? AMELİYAT CİNSELLİĞİ ETKİLER Mİ?

Ameliyat sonrası hastanın 48 saat kadar doku iyileşme sürecinde bölgeye hassasiyet göstermesi yeterli olacaktır. Sonrasında rutin gündelik yaşantısına dönebilir. Kombine cerrahilerde ve özellikli durumlarda kısıtlama daha uzun olabilir.

Bahsedilen durumlar dışında cinsellikle ilgili ek kısıtlama bulunmamaktadır.

VENÜS TEPESİNDE SARKMA VARSA ASMA AMELİYATI YAPILABİLİR Mİ?
Mons pubis bölgesinde germe amaçlı fazla doku çıkarılabilir ve bir miktar dokular yukarıya asılabilir. Bu cerrahi prosedürde dokunun fazla çıkarılması olumsuz sonuçlar doğurabilir.
MONSPLASTİ ANKARA FİYATLARI NE KADARDIR? FİYATLAR NEYE GÖRE BELİRLENİR?

Uygulanacak cerrahi prosedür, ek işlemler yapılıp yapılmayacağı, işlemin hastane ya da klinik ortamında yapılması ve cerrahın tecrübesi ameliyat ücretlerinin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için kliniğimize başvurabilirsiniz.

VENÜS TEPESİ İNCELTMEK İÇİN AMELİYAT DIŞI YÖNTEMLER VAR MIDIR?

Yağ yakımı anlamına gelen Lipoliz yöntemiyle bölgesel incelme sağlanabilir. Enjeksiyon, lazer ve radyofrekans yöntemleriyle lipoliz işlemi yapılabilir. Bölgesel incelme sağlanabilir.
DİĞER GENİTAL ESTETİK UYGULAMARI
GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA

Genital Bölge Beyazlatma (Lazerle Vajinal Beyazlatma)

HUDOPLASTİ

Hoodoplasty (Hudoplasti) Klitoris Estetiği Nedir?

KIZLIK ZARI

Kızlık Zarı (Hymen) Nedir? Kızlık Zarı Dikimi

LABİOPLASTİ

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

LAZERLE VAJİNA DARALTMA

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

ORGAZM AŞISI

G Shot (Orgazm Aşısı) Nasıl Yapılır?

VAJİNA DOLGU

Vajina Dolgu – Genital Bölge Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

VAJİNOPLASTİ

Vajinoplasti Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?