YDA Center A-Blok Kat-10 No:415, Çankaya / ANKARA

VAJİNA DOLGU

Dış genital organların boyut olarak önemli kısmını dış dudaklar (büyük dudaklar -labium major) ve venüs tepesi oluşturur. Labium(labiyum) majorler iç dudaklara komşu, yağ dokusu ağırlıklı, üzeri tüyle kaplı alanlardır.  İlerleyen yaşa bağlı, kilo alıp verme durumlarında, gebelikler sonrasında labium majorlerde ciltte sarkma, yağ dokusu volümünde azalma meydana gelir. Kırışık ve torbalaşmış (baggy) bu görüntü, daha yaşlı bir vulva imajıyla kadını kozmetik olarak rahatsız edebilir. Güzellik ve gençlik algısı kaybı nedeniyle özgüven eksikliği yaratabilir. 

Şikayetleri bu yönde olan hastalara volüm artırıcı işlemler sıklıkla uygulanmaktadır. Sentetik dolgular veya otolog yağ transferi kullanılarak istenilen düzeyde hacim oluşturulabilir. Dolgular hyalürinik asit gibi yüzde kullanılan sentetik ürünler olabileceği gibi kişinin kendisinden alınan yağın işlemden geçirilerek otolog transferle de sağlanabiliyor. 

Dolgu uygulama işlemi tıpkı yüze uygulanan işlemler gibidir. Uygulama süresi kısadır. İşlemde ağrı minimaldir. Basit topikal kremlerle anestezi sağlanır. İşlem sonrası etki hemen görülür.  1-2 gün cinsel ilişkiden uzak durulması, aşırı sıcak temasının olmaması önerilir.

Dolgu ömrü uygulanan ürünün çeşidine göre değişir. Genel olarak 6 aya yakın hacim desteği sağlanır.

Otolog yağ transferi kişinin kendisinden alınan doku transferi olduğu için daha güvenlidir. Göbek çevresinden, venüs tepesinden, bacak iç yüzden yağ toplanabilir. Alınan yağ işlemden geçirilerek istenen bölgeye gerektiği kadar yağ transferi sağlanabilir. 

Sarkma ve kırışıklık volüm desteği ile çözülebilecek durumdaysa otolog ya da sentetik dolgu maddeleri transferi ile estetik iyileşme sağlanabiliyor. Ancak derideki aşırı sarkma varsa ameliyatla germe yani vulvoplasti işlemi gerekebilir.

Venüs tepesi dolgusu, G noktası desteklenmesi dolgu uygulaması yapılan diğer estetik işlemlerdir.

SORUNUZ MU VAR?

Sorularınızı Whatsapp üzerinden bize iletin. En kısa zamanda cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.

Randevu almak için hemen bizi arayın.

DİĞER GENİTAL ESTETİK UYGULAMARI
GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA

Genital Bölge Beyazlatma (Lazerle Vajinal Beyazlatma)

HUDOPLASTİ

Hoodoplasty (Hudoplasti) Klitoris Estetiği Nedir?

KIZLIK ZARI

Kızlık Zarı (Hymen) Nedir? Kızlık Zarı Dikimi

LABİOPLASTİ

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

LAZERLE VAJİNA DARALTMA

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

ORGAZM AŞISI

G Shot (Orgazm Aşısı) Nasıl Yapılır?

VAJİNOPLASTİ

Vajinoplasti Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

VENÜS TEPESİ

Venüs Tepesi Nedir? Mons Pubis Estetiği