YDA Center A-Blok Kat-10 No:415, Çankaya / ANKARA

GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA

Dış genital bölgede zamanla çeşitli nedenlerle renkte koyulaşma görülebilir.

Melanosit hücrelerinin çeşitli hasarlara bağlı cildin üst kısmına koruyucu amaçlı gönderdiği melanin maddesi ciltte koyu renk oluşturur. Kozmetik olarak rahatsız edici düzeyde kararma olabilir. Tahriş kaynağı ortadan kalksa bile kararma devam edebilir. Genital beyazlatmada ( vajina beyazlatma) lazer ya da kimyasal peeling yöntemiyle cildin en üst tabakası aşama aşama uzaklaşırılır. Sıklıkla kullandığımız CO2 lazer ışınlarıyla lokal termal ısı verilerek koyulaşmış tabaka uyarılır. Cildin o bölgesi yenilenir. Kararma miktarına bağlı seans sayısı belirlenir.

Lazerle genital beyazlatma işlemi kısa sürelidir. Lokal anestezik kremlerle uygulanır, yaklaşık 10 dk sonra işlem sonlanır. Oldukça pratiktir ve işlem sonu gündelik yaşama hızlıca dönülür.

Lazerle genital beyazlatma tedavisi ile aynı seansta genital sıkılaştırma, vajinal daraltma, vajinal gençleştirme işlemleri de gerçekleştirilebilir.

SORUNUZ MU VAR?

Aşağıdaki cevaplar sizin için yeterli değilse sorularınızı Whatsapp üzerinden bize iletin. En kısa zamanda cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve/veya randevu almak için hemen bizi arayın.

GENİTAL BÖLGE KARARMASI NEDİR? GENİTAL BÖLGE KARARMASININ NEDENLERİ NELERDİR?

Dış genital bölgede zamanla çeşitli nedenlerle renkte koyulaşma görülebilir. Genellikle ağda ve epilasyona bağlı koyulaşma olur. Diğer önemli bir neden gebelik ve emzirme döneminde yüzde göbekte koltuk altında ve genital bölgede kararma oluşur. Hormon bozuklukları, polikistik over sendromu, uzun süreli doğum kontrol hapı kullanımı, sigara kullanımı, enfeksiyon ve kötü yara iyileşme diğer kararma nedenleridir.

Genital kararmalar (vajina kararması) genellikle esmer tenli kadınlarda daha sıktır. Genital bölgedeki kararma estetik kaygılar yaratabilir. Özgüven eksikliği ve cinsellikte sorun yaşanmasına yol açabilir.

CİLDİN TABAKALARI NEDİR? DERİNİN ANATOMİSİ NASILDIR?

Cildimiz 3 tabakadan oluşur. Bu tabakaların en üstteki kısmına epidermis, ortadakine dermis, en alttaki kısmına ise hipodermis (deri altı doku-pannikulus) denir.

EPİDERMIS

Kalınlığı vücudun her yerinde farklıdır. Epidermiste bulunan ana hücre Keratonositlerdir. Diğer hücreler melanosit, Langerhans ve Merkel hücreleridir.

Keratonositler dermisten kaynaklanır, bu kısımda bölünerek çoğalır ve yukarıya çıktıkça hücreler ölür ve derinin en üst ölü kısmı olarak atılır. Cildin bu yenilenme süreci yaklaşık 1 aydır.

Epidermis de kendi içinde 4 tabakadan oluşur. Epidermisin alt tabakaları;

  1. Stratum basale
  2. Stratum spinosum
  3. Stratum granulosum
  4. Stratum corneum ‘dur.

En alt tabaka stratum basale‘dir. Dermis tabakasının hemen üzerindedir. Bu tabaka derinin üst keratinositlerini yapar. Bazal tabaka içindeki tek sıra kök hücre gibi davranan ve sürekli cilt yenilenmesini sağlayan hücrelerden oluşur. Bu tabakada Merkel hücreleri ve melanositler de bulunur. Merkel hücreleri derinin dokunma hissinin sinirlere taşımaktadır

Stratum spinosum bölünme kapasiteleri sınırlı keratonositlerden oluşur. Alerji gibi süreçlerden sorumlu Langerhans hücreleri de bu tabakadadır.

Stratum granulosum artık bölünme yeteneği taşımayan keratinositlerdir.

Stratum corneum hücreleri cildin en üsttündeki ölü tabakadır. Deriyi ve vücudumuzu dış ortamda korurken deriden su kaybını kontrol etmektedir.

Dermİs

Epidermal tabakanın altındadır. Dermiste hücreler arası destek dokusu ve fibroblast hücreleri bulunur. Sinir, damar, lenfatik yapılar, ter ve yağ bezleri, tırnak ve kıl folllikülleri de bu tabakada yer almaktadır.

Dermiste kollajen derinin gerginliğini sağlamaktadır. Elastin deriye elastikiyet verir.

Hİpodermİs

Derinin en alt tabakasıdır, yağ hücreleri içerir. Hormonal aktivite içerir.

Melanosİtler

Melanositler cildin koruyucu hücrelerindendir. Cildin en fazla hasar gördüğü etken UV ışınlarıdır, tahriş gibi durumlarda da cildi koruma amaçlı melanositler devreye girer. Yerleşim olarak epidermisle dermisin birleştiği (dermo-epidermal birleşme) yerde keratinositler arasında yer alırlar. Şekil olarak ahtapotun kollarına benzer bir yapısı vardır. Ahtapot kolları epidermis üst katmanlarına uzanırlar. Yaptıkları melanin pigmentini (renkte koyulaşmaya neden olan boyar madde) bu alana taşırlar.

GENİTAL BEYAZLATMA İÇİN KULLANILAN TEDAVİLER HANGİLERİDİR?

Etkili beyazlatma tedavileri temel olarak soyma ve uzaklaştırma mantığına dayanır. Bu amaçla doktor kontrolünde lazer cihazları ve peeling yöntemleri uygulanabilir. Lazerle yöntemi olarak sıklıkla CO2 lazer, Er:YAG lazer ve Q-switched lazerler kullanılır.

Peeling yöntemlerinde ise etkin kimyasal solüsyon kararma olan alana sürerek lokal hasar yaratılır, cilt soyulur.

GENİTAL BÖLGE RENK AÇMA FİYATLARI (VAJİNA BEYAZLATMA FİYATI) NE KADARDIR?

Genital bölge renk açma (vajina beyazlatma, vajinal renk açma, bikini bölgesi beyazlatma, özel bölge beyazlatma) işlemleri sıklıkla seanslar şeklinde yapılır. Kararma miktarı, kararan bölgenin genişliği, yapılacak ek ve destekleyici tedaviler fiyat aralığı oluşmasına sebep olur. 

Genital beyazlatma işleminde kullanılacak tekniğe ve uygulamalara hastanın muayenesine göre karar verilir. Genital beyazlatma işlemi tecrübe,uzmanlık ve kaliteli ürün kullanılmasını gerektirir. Detaylı fiyat bilgisi için kliniğimize başvurabilirsiniz.

LAZERLE GENİTAL BÖLGE RENK AÇMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Genital bölgede kararması olan hastalarımıza kliniğimizde öncelikli yaklaşım CO2 lazer ile en üstteki tabakayı soymaktır. Bir gün öncesinden genital bölgede epilasyonun yapılmış olması gerekir. Lokal anestezik krem uygulamasını takiben kararma miktarı ve cilt tipine göre lazer cihazında doz ayarlaması yapılır. Kararma olan alana ışın verilir. İşlem kısadır. Yaklaşık 10 dk içinde işlem tamamlanır. Cilt yenilenme süresi yaklaşık 1 aydır. Bu nedenle seanslar arası 3 haftadan kısa olmamalıdır. İdeal uygulama sıklığı ayda bir şeklinde planlanır.

Seans sıklığı ve sayısı cilt tipine ve kararma miktarına göre doktor kontrolünde belirlenir. Seanslar sonunda %100 renk açılması beklentisi yanlıştır. Sıklıkla ortalama renkte 1-2 ton açılma sağlanır. 

Lazer işleminden hemen sonra hafif kızarıklık, yanma, batma beklenen şikayetlerdir. İlk 24-48 saat cilt bütünlüğünün bozulduğu ve hızlı yenilenmenin başladığı süreçtir. Hijyene dikkat edilmeli, ıslak bırakılmamalıdır. Nadiren ağrı kesici ihtiyacı duyulur.

DİĞER GENİTAL ESTETİK UYGULAMARI
HUDOPLASTİ

Hoodoplasty (Hudoplasti) Klitoris Estetiği Nedir?

KIZLIK ZARI

Kızlık Zarı (Hymen) Nedir? Kızlık Zarı Dikimi

LABİOPLASTİ

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

LAZERLE VAJİNA DARALTMA

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

ORGAZM AŞISI

G Shot (Orgazm Aşısı) Nasıl Yapılır?

VAJİNA DOLGU

Vajina Dolgu – Genital Bölge Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

VAJİNOPLASTİ

Vajinoplasti Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

VENÜS TEPESİ

Venüs Tepesi Nedir? Mons Pubis Estetiği