YDA Center A-Blok Kat-10 No:415, Çankaya / ANKARA

GENİTAL ESTETİK

Fonksiyonel, anatomik ya da kozmetik bozukluklardan dolayı kadın genital (özel) bölgesini içeren organlarda yapılan iyileştirme işlemlerine genital estetik diyebiliriz.

Medikal, enerji bazlı ve cerrahi metotlarının birini ya da birkaçını kullanarak genital estetik işlemleri yapılabilir. 

Her geçen gün kişilerin genital bölge ile ilgili farkındalık düzeyi artmaktadır. Bilgiye ulaşmanın kolaylığı, sosyal medya kullanım oranının artması, bireylerin beklenti ve taleplerinin daha karşılanabilir olması genital estetiğe duyulan ilgiyi her geçen gün artırıyor. 

HANGİ DURUMLARDA GENİTAL ESTETİK YAPILIR?

Hastalarımız sıklıkla vajinal genişleme, ilişkide hissizlik, orgazım olamama, vajinada sarkma, idrar torbasında sarkma, idrar kaçırma, vajinal gaz çıkarma, ilişkide ağrı (disparoni), sık ve tekrarlayan enfeksiyonlar, kötü koku, doğum yırtıkları, şekil bozuklukları, büyük dudaklarda ve küçük dudaklarda sarkma, kararma,  asimetri, büyük dudaklarda torbalaşma, yaşlı görünüm, dar kıyafetlerde ağrı ve kötü görüntü şikayetleriyle bize başvuruyor.

Bu şikayetlerin genelde bir kaçı bir arada oluyor. Kadının bozulmuş cinsel hayatı, özgüven eksikliği, kısıtlanmış yaşam tarzı zamanla psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor. Genital estetik uygulamaları ilerleyen yaşla ve doğumlara bağlı travmalarla oluşan deformasyonları düzeltebildiği gibi kozmetik olarak kendi güzellik algısıyla bağdaşmayan genital organların düzeltilmesine imkan veriyor. 

 

Daha anlaşılabilir kılmak için tedavi modellerini 3 ana başlık altında toparlayabiliriz.

Enjeksiyon yöntemiyle yapılan işlemler genellikle medikal tedaviler olarak tanımlanabilir. Örneğin; hyalürinik asit içeren sentetik dolgu malzemeleri, kişinin kendi serumundan ayrıştırılan iyileştirici özelliği olan proteinlerin transferi, liposuction (kişinin kendi yağ dokusu transferi), vitamin ve mineral takviyeleri içeren mezoterapi gibi metotlar medikal tedavilerin temelini oluşturur.

Lazer diye tabir edilen enerji bazlı tedavilerde kontrollü ısıl enerji  verilerek lokal termal hasar yaratılır. Bölgesel doku yenilenmesini uyarılır. Enerji bazlı tedavilerin kullanım alanları her geçen gün artmaktadır. İdrar kaçırmada, vajinal daraltma, vajinal gençleştirme, vajinal kuruluk tedavisinde tek başına seanslar halinde  veya antiaging serumlarla kombine edilerek başarılı sonuçlar alınmaktadır. 

 Anestezi ile ameliyathane  ve ya klinik ortamında yapılan cerrahi prosedürleri kapsar.

Sık yapılan cerrahi tedaviler ;

1- LABİOPLASTİ  MİNOR( İÇ DUDAK ESTETİĞİ) LABİOPLASTİ MAJOR (DIŞ DUDAK ESTETİĞİ)

2- VAJİNOPLASTİ (VAJİNA DARALTMA)

3- HUDOPLASTİ ( CLİTORİS ETRAFINDAKİ DERİ KATLANTISI ESTETİĞİ)

4- VENÜS TEPESİ ESTETİĞİ

5- PERİNEOPLASTİ

6- HYMENOPLASTİ

SORUNUZ MU VAR?

Aşağıdaki cevaplar sizin için yeterli değilse sorularınızı Whatsapp üzerinden bize iletin. En kısa zamanda cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve/veya randevu almak için hemen bizi arayın.

KİME HANGİ TEDAVİ SEÇENEĞİ UYGUNDUR?

Bu soruya yanıt vermek ve konuyu daha anlaşılabilir kılmak için kısaca kadın genital bölgesini anlatmak, sonrasında bu bölgelerdeki sorunları tanımlamak gerekir.

Kadın genital sistemini dıştan içe; Mons pubis – venüs tepesi (göbeğin aşağısında kalan tüylü kısım), dış-büyük dudaklar (labium majus), iç-küçük dudaklar (labium minus), klitoris, dış genital organlar ; hymen- himen (kızlık zarı) vagina (vajina), serviks (rahim ağzı), uterus(rahim), tuba uterina (tüpler), overler(yumurtalıklar) iç genital organlardır.

Mons pubis venüs tepesine genellikle hacim genişletmek ya da hacim azaltmak işlemleri uygulanır. Beyazlatma istemi de yine bu bölge için kullanılan işlemlerdendir.

Dış dudaklar (büyük dudaklar, labium majus) estetiği ise sarkık, torbalaşmış, yaşlı görüntüyü düzeltmeye yönelik yapılır. Volüm için sentetik ya da yağ dolgusu kullanılır. Küçültme ve gerginleştirme işlemleri ise fazla dokuyu çıkararak germe temeline dayanır. 

İç dudaklar (küçük dudaklar, labium minus) estetiğinde amaç sarkık, kalınlaşmış, koyu renk dokuları çıkartmak, asimetri düzeltmek için yapılır.

Klitoris derisi sarkmasını düzeltme (klitoral hood rezeksiyonu) sarkık, kalın derinin fazlasını çıkararak estetik görüntü elde etmeye yönelik yapılır

Kızlık zarı ameliyatları (hymenoplasti ,hymenektomi) kızlık zarı üzerinde yapılan küçük cerrahi işlemlerdir.

Vajina daraltma(vajinoplasti) genişlemiş, elastikiyetini kaybetmiş, sarkık dokuları çıkararak daha dar, sıkı vajinal kanal oluşturmaya yönelik  ameliyattır.

Ameliyatlar kişinin kendisine özgü planlanır, kombine şekilde birden çok ameliyat eş zamanlı yapılabileceği gibi medikal uygulamalar da ameliyatlara eşlik edebilir. Tedavi seçenekleri mutlaka bireysel olmalı, kişiye özel düzenlenmektedir.

ESTETİK UYGULAMALARININ FAYDALARI NEDİR? RİSKLERİ VAR MIDIR?

Doğuştan ya da zamanla oluşan şekil bozuklukları, asimetri, kişinin güzellik algısı doğrultusunda şekillendirme şüphesiz ki hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Zaman zaman cinsel fonksiyonlarda düzelme kadının cinsel tatminini sağladığı gibi aile hayatının iyileşmesine kadar varan olumlu sonuçlar doğurabilir.  İdrar kaçırma için kullanılan tedavilerse kesinlikle hayat kalitesini yükseltir. Ciddi anlamda kadın sağlığına hizmet eder.

Risklerine gelince, yapılacak her cerrahi, medikal ya da enerji bazlı müdahalenin bir takım riskleri bulunur. Ancak doğru ve tecrübeli ellerde riskler minimalize edilir. En zararsız yan etkisi minimal olabilecek kişinin kendi kanından ayrıştırılan faydalı serumun uygulanma metodunda dahi mikroenjeksiyonlar yapılmakta olup kadın genital sisteminin ayrıntılarını bilmeyen  hekim dışı uygulayıcılarda komplikasyonlar oluşabilir. Lazer cihazları deneyimli ellerde gayet başarılı sonuçlar vermekte iken tecrübesiz uygulacılarda genital bölge hasarı oluşabilmektedir. Ameliyatlarsa tartışmasız kişiye yönelik planlanmalı, hastanın genel sağlık durumu dahil ameliyat öncesi değerlendirilmelidir.

GENİTAL ESTETİK UYGULAMARI NELERDİR?
GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA

Genital Bölge Beyazlatma (Lazerle Vajinal Beyazlatma)

HUDOPLASTİ

Hoodoplasty (Hudoplasti) Klitoris Estetiği Nedir?

KIZLIK ZARI

Kızlık Zarı (Hymen) Nedir? Kızlık Zarı Dikimi

LABİOPLASTİ

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

LAZERLE VAJİNA DARALTMA

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

ORGAZM AŞISI

G Shot (Orgazm Aşısı) Nasıl Yapılır?

VAJİNA DOLGU

Vajina Dolgu – Genital Bölge Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

VAJİNOPLASTİ

Vajinoplasti Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

VENÜS TEPESİ

Venüs Tepesi Nedir? Mons Pubis Estetiği